BSB Projekty

S kým spolupracujeme?

B-Side Bandu se podařilo za velmi krátkou dobu získat renomé, které láká ke spolupráci mnohé tuzemské i zahraniční sólisty. Vedle stálé spolupráce s Vojtěchem Dykem a Michalem Žáčkem tak můžeme z česko-slovenské hudební scény jmenovat Radovana Tarišku, zpěváky Matěje Rupperta, Dana Bártu, Terezu Černochovou, Romana Dragouna, Romana Holého, Jirku Macháčka, Jana Smigmatora, Dashu a další nepřehlédnutelné osobnosti.

B-Side Band je často zván ke spolupráci k významným nadnárodním projektům (Jaromír Hnilička 80, slavnostní koncert k příležitosti výročí 800 let Thomaskirche v Lipsku atd.) a tvoří základ mnoha exkluzívních projektů…

Vojtěch Dyk
CZ

Vojtěch Dyk

stálé spojení s B-Side Bandem, koncerty, tour

Více

Jedinečné spojení B-Side Bandu se zpěvákem, hercem a performerem Vojtěchem Dykem je momentálně jedním z nejžádanějších a nejsledovanějších projektů současné české kulturní scény. Společně absolvovali již 6 úspěšných turné s plně vyprodanými koncerty i ve mnohatisícových halách

Více na vojtechdyktour.cz nebo FB profilu @VojtechDykBSideBand

J. Nohavica, V. Redl, E. Farna, Pokáč a další

J. Nohavica, V. Redl, E. Farna, Pokáč a další

Deska FOLK SWINGS / release 30.10.2020

Více

Album Folk Swings, je výsledkem jedinečného projektu kapely B-Side Band a producenta Josefa Buchty s legendami české folkové scény a popovými osobnostmi.
Album nabízí legendární autorské skladby ve swingových úpravách, kterých se ujali Ewa Farna, Vojtěch Dyk, Petr Rybíz Toman a další, tak i nové verze skladeb již zesnulých autorů. Těšit se fanoušci můžou na výkony Vlasty Redla, Jarka Nohavici, Jaroslava Samsona Lenka, Radka Pastrňáka, Slávka Janouška, Pokáče a dalších.

Leonard Bernstein: MASS
CZ

Leonard Bernstein: MASS

premiéra 2016, znovuobnovení projektu v roce 2018

Více

Legendární scénická MŠE (MASS) Leonarda Bernsteina v českém nastudování s Vojtěchem Dykem v hlavní roli Celebranta, které získalo velmi pozitivní ohlasy po celém světě.

Představení je něco mezi obřadem, koncertem a divadlem. Mše v různých hudebních stylech bravurně osciluje mezi klasikou, rockem, jazzem a muzikálem. Patří k vrcholným dílům Leonarda Bernsteina vedle West Side Story a Chichesterských žalmů a je vnímána jako součást toho nejlepšího, co ve 20. století v klasické hudbě vzniklo.  

Více na bernsteinmass.cz 

Kurt Elling
USA

Kurt Elling

2013 – Turné & Festival

Více

Superstar světového jazzu, držitel ocenění Grammy, který je kritikami považován za nejlepšího jazzového zpěváka na světě. Elling označil Vojtěcha Dyka za jednoho z nejtalentovanějších zpěváků současné generace. B-Side Band pro něj byl dle jeho slov obrovským překvapením, že se v České republice nachází tak skvělý big band. Společně absolvovali velice úspěšné a plně vyprodané tour po ČR a koncert ve slavném vídeňském jazzovém klubu Porgy&Bess. Nahrávky s Ellingem jsou na albu B-Side Band: 10 let a další koncertní spolupráce je v plánu.

New York Voices
USA

New York Voices

2014 - Koncert & Festival

Více

Jedno z nejznámějších vokálních těles na světě. Držitelé ocenění Grammy s téměř 30ti letou tradicí jsou známí dokonalým propojením svých hlasù, inspirujícími aranžmá a nevyrovnatelnou barvu hlasů. Jejich „chameleonní“ muzikálnost jim dovoluje uceleně proplouvat mezi žánry. Základem jejich skladeb je jazz, R&B, ale i klasická a populární hudba.

The Puppini Sisters
UK

The Puppini Sisters

od roku 2016 - Koncerty, tour & Festivaly

Více

Britské vokální trio The Puppini Sisters známé například ze spolupráce s Michaelem Bubblém. Úspěšnost společných koncertů v roce 2016 a absolutní obdiv tohoto okouzlujícího dámského tria směrem k B-Side Bandeu vyústilo v další koncerty v roce 2017 a to včetně dvou koncertů na MHF Smetanova Litomyšl, které byly vyprodané během několika hodin. V jednání je vydání společné desky a evropské turné.

Roman Dragoun
CZ

Roman Dragoun

od roku 2010 - Koncerty & Festivaly

Více

Zpěvák, klavírista a skladatel, jehož hudba umí vzít dech i pohladit duši. Je známý z působení v kapelách PROGRES 2, FUTURUM. Jeho vlastní tvorba se blíží k řečišti, ve kterém se pohybují např. Sting, Stevie Wonder nebo Phil Collins. Jednoduše melodická hudba s prvky jazzu, funky a rocku, kterou dokreslují duchovně-poetické texty, jejichž autory jsou převážně Romanův otec, akademický malíř František Roman Dragoun a písecký básník Milan Princ. Je to hudba určená pro citlivé a vnímavé posluchače všech generací. Na svém pěveckém kontě má například i titulní roli v muzikálu Jesus Christ Superstar.

S B-Side Bandem spolupracuje již od roku 2010, jako host vystoupil mimo jiné v rámci koncertu na MHF v Českém Krumlově a dalších. V roce 2017 vznikl speciální projekt pro festival Moravia Music Fest Roman Dragoun se smyčcovým orchestrem členů Filharmonie Brno, členy B-Side Bandu a Czech Ensemble Baroque Choir. Jedná se o unikátní projekt nejznámějších Dragounových písní, které jsou obohaceny o komorní orchestr a vokální ansámbl, jehož světová premiéra 2.12.2017 měla enormní úspěch.

Koncertní program jsme v roce 2021 studiově nahráli a vydali na dvojalbu 15. dubna s názvem ROMAN DRAGOUN PROJEKT. 

Matěj Ruppert
CZ

Matěj Ruppert

od roku 2010 - Koncerty

Více

Jeden z ikonických zpěváků současné české hudební scény, rovněž příležitostný herec (Pupendo, Tři sezóny v pekle…). Kariéru nastartoval v zábavné televizní soutěži Caruso Show. Od roku 1999 vystupuje se skupinou Monkey Business, dále se podílel na mnoha dalších hudebních projektech např. G-Point Hunters (2007) atd. 

S B-Side Bandem spolupracuje již od roku 2010, jako host vystoupil mimo jiné v rámci výročních koncertů k deseti letům big bandu, kdy jejich společný výstup sklidil ohromný úspěch. 

Máte zájem o koncert?

  1. *
  2. *