BSB Projekty

S kým spolupracujeme?

B-Side Bandu se podařilo za velmi krátkou dobu získat renomé, které láká ke spolupráci mnohé tuzemské i zahraniční sólisty. Jsou to např. držitelé Grammy Judith Hill, losangeleská zpěvačka, multiinstrumentalistka, dříve vokalistka Michaela Jacksona, Kurt Elling, kritikami označovaný za nejlepšího jazzového zpěváka na světě, proslulý vokální kvartet New York Voices nebo britské trio The Puppini Sisters a další. Z česko-slovenské hudební scény jsou to například zpěváci Tereza Černochová, Ondřej Ruml, Matěj Ruppert, Roman Dragoun, Vlasta Redl, dříve Vojtěch Dyk a další nepřehlédnutelné osobnosti.

B-Side Band je často zván ke spolupráci k významným nadnárodním projektům (Jaromír Hnilička 80, slavnostní koncert k příležitosti výročí 800 let Thomaskirche v Lipsku, Katholiken Tage ve Stuttgartu atd.) a tvoří základ mnoha exkluzívních projektů…

Judith Hill
USA

Judith Hill

od roku 2022 - Koncerty

Více

Po boku Micheala Jacksona zpívala Judith Hill napřed jako vokalistka, později si ji vybral pro duet hitu I Just Can’t Stop Loving You na comebackovém turné This Is It v roce 2009. Ke koncertnímu turné ale již nedošlo. Na pohřbu krále popu se ujala hlavního hlasu ve skladbě Heal The World. Po jejím následném úspěchu ve čtvrté sérii reality show The Voice vydala debutové album Back In Time. Produkoval jej zpěvák a hudebník Prince, který byl umělkyni také mentorem. Za soundtrack dokumentárního filmu 20 Feet from Stardom o životě doprovodných vokalistek největších hvězd 21. století obdržela ocenění Grammy v kategorii nejlepší filmové hudby.

S B-Side Bandem vystoupila Judith Hill v rámci oslav 15. ročníku Groove Brno festivalu, následně znovu v roce 2023.

Roman Dragoun
CZ

Roman Dragoun

od roku 2010 - Koncerty & Festivaly

Více

Zpěvák, klavírista a skladatel, jehož hudba umí vzít dech i pohladit duši. Je známý z působení v kapelách PROGRES 2, FUTURUM. Jeho vlastní tvorba se blíží k řečišti, ve kterém se pohybují např. Sting, Stevie Wonder nebo Phil Collins. Jednoduše melodická hudba s prvky jazzu, funky a rocku, kterou dokreslují duchovně-poetické texty, jejichž autory jsou převážně Romanův otec, akademický malíř František Roman Dragoun a písecký básník Milan Princ. Je to hudba určená pro citlivé a vnímavé posluchače všech generací. Na svém pěveckém kontě má například i titulní roli v muzikálu Jesus Christ Superstar.

S B-Side Bandem spolupracuje již od roku 2010, jako host vystoupil mimo jiné v rámci koncertu na MHF v Českém Krumlově a dalších. V roce 2017 vznikl speciální projekt pro festival Moravia Music Fest Roman Dragoun se smyčcovým orchestrem členů Filharmonie Brno, členy B-Side Bandu a Czech Ensemble Baroque Choir. Jedná se o unikátní projekt nejznámějších Dragounových písní, které jsou obohaceny o komorní orchestr a vokální ansámbl, jehož světová premiéra 2.12.2017 měla enormní úspěch.

Koncertní program jsme v roce 2021 studiově nahráli a vydali na dvojalbu 15. dubna s názvem ROMAN DRAGOUN PROJEKT. 

Zatím poslední společné vystoupení B-Side Bandu a Romana Dragouna proběhlo v rámci Festivalu Špilberk v roce 2022. Toto unikátní spojení bylo doplněno o členy Filharmonie Brno, osmičlenný vokální ansámbl Czech Ensemble Baroque Choir a celé proběhlo pod vedením dirigenta Dana Kalouska.

Jay Delver
CZ

Jay Delver

od roku 2022 - Koncerty & Festivaly

Více

Domácí hudební naděje – multiinstrumentalista, zpěvák a skladatel Jakub Urbánek, který se svým projektem Jay Delver pokřtí na podzim roku 2022 druhý studiový počin. Od svého vítězství v soutěži Jazzfruit festivalu Mladí Ladí Jazz v roce 2020 navštívil se svou hudbou České centrum v Paříži či srbský Nišville Jazz Festival. Jako předskokani rozvášnili fanoušky čekající na koncert americké kytaristky Maliny Moye v brněnském Sono Centru.

V červnu roku 2022 navázal frontman uskupení Jakub Urbánek užší koncertní spolupráci s B-Side Bandem, s nímž svou tvorbu přearanžovali do big bandových verzí. S B-Side Bandem se Jakub představil publiku například na Mendel Festivalu či na Pálavském vinobraní v Mikulově.

 

V. Redl, E. Farna, Pokáč a další

V. Redl, E. Farna, Pokáč a další

Deska FOLK SWINGS / release 30.10.2020

Více

Album Folk Swings, je výsledkem jedinečného projektu kapely B-Side Band a producenta Josefa Buchty s legendami české folkové scény a popovými osobnostmi.
Album nabízí legendární autorské skladby ve swingových úpravách, kterých se ujali Ewa Farna, Vojtěch Dyk, Petr Rybíz Toman a další, tak i nové verze skladeb již zesnulých autorů. Těšit se fanoušci můžou na výkony Vlasty Redla, Jarka Nohavici, Jaroslava Samsona Lenka, Radka Pastrňáka, Slávka Janouška, Pokáče a dalších.

Kurt Elling
USA

Kurt Elling

2013 – Turné & Festival

Více

Superstar světového jazzu, držitel ocenění Grammy, který je kritikami považován za nejlepšího jazzového zpěváka na světě. Elling označil Vojtěcha Dyka za jednoho z nejtalentovanějších zpěváků současné generace. B-Side Band pro něj byl dle jeho slov obrovským překvapením, že se v České republice nachází tak skvělý big band. Společně absolvovali velice úspěšné a plně vyprodané tour po ČR a koncert ve slavném vídeňském jazzovém klubu Porgy&Bess. Nahrávky s Ellingem jsou na albu B-Side Band: 10 let a další koncertní spolupráce je v plánu.

New York Voices
USA

New York Voices

2014 - Koncert & Festival

Více

Jedno z nejznámějších vokálních těles na světě. Držitelé ocenění Grammy s téměř 30ti letou tradicí jsou známí dokonalým propojením svých hlasù, inspirujícími aranžmá a nevyrovnatelnou barvu hlasů. Jejich „chameleonní“ muzikálnost jim dovoluje uceleně proplouvat mezi žánry. Základem jejich skladeb je jazz, R&B, ale i klasická a populární hudba.

The Puppini Sisters
UK

The Puppini Sisters

od roku 2016 - Koncerty, tour & Festivaly

Více

Britské vokální trio The Puppini Sisters známé například ze spolupráce s Michaelem Bubblém. Úspěšnost společných koncertů v roce 2016 a absolutní obdiv tohoto okouzlujícího dámského tria směrem k B-Side Bandeu vyústilo v další koncerty v roce 2017 a to včetně dvou koncertů na MHF Smetanova Litomyšl, které byly vyprodané během několika hodin. V jednání je vydání společné desky a evropské turné.

Leonard Bernstein: MASS
CZ

Leonard Bernstein: MASS

premiéra 2016, znovuobnovení projektu v roce 2018

Více

Legendární scénická MŠE (MASS) Leonarda Bernsteina v českém nastudování s Vojtěchem Dykem v hlavní roli Celebranta, které získalo velmi pozitivní ohlasy po celém světě.

Představení je něco mezi obřadem, koncertem a divadlem. Mše v různých hudebních stylech bravurně osciluje mezi klasikou, rockem, jazzem a muzikálem. Patří k vrcholným dílům Leonarda Bernsteina vedle West Side Story a Chichesterských žalmů a je vnímána jako součást toho nejlepšího, co ve 20. století v klasické hudbě vzniklo.  

Více na bernsteinmass.cz 

Vojtěch Dyk
CZ

Vojtěch Dyk

s B-Side Bandem, koncerty, tour

Více

Jedinečné spojení B-Side Bandu se zpěvákem, hercem a performerem Vojtěchem Dykem je momentálně jedním z nejžádanějších a nejsledovanějších projektů současné české kulturní scény. Společně absolvovali již 6 úspěšných turné s plně vyprodanými koncerty i ve mnohatisícových halách

Více na vojtechdyktour.cz nebo FB profilu @VojtechDykBSideBand

Máte zájem o koncert?