B-Side Band

Kdo je těch skvělých 18?

B-Side Band bandleadera Josefa Buchty je jedním z nejvýraznějších hudebních těles na české scéně. Už od svého vzniku v roce 2006 se skupina výrazně prosadila nejen u nás, ale i v zahraničí. Jejich obnovená premiéra finální rozšířené verze Missy Jazz Jaromíra Hniličky, neotřelá spolupráce s nejrůznějšími umělci napříč českou hudební scénou i featuringy s mezinárodními hudebními hvězdami a držiteli Grammy, jako např. Kurt Elling, Judith Hill, New York Voices nebo The Puppini Sisters, dokazují, že B-Side Band patří mezi špičku svého žánru. Svojí schopností prolomit žánrové hranice a přinést bigbandovou hudbu na hlavní pódia největších mezinárodních festivalů, jako jsou Colours of Ostrava, Metronome nebo Rock for People, se jim podařilo získat uznání fanoušků i kritiky po celém světě. Kromě vyprodaných celorepublikových tour a velkých koncertů, vystoupil B-Side Band i na prestižních pódiích festivalu Smetanova Litomyšl, MHF Český Krumlov nebo MFF Karlovy Vary. 

Přečíst vše

Josef Buchta

bandleader, trubka

Více

Zakladatel, bandleader a trumpetista B-Side Bandu. Hru na trubku studoval na Konzervatoři Brno a posléze na Janáčkově akademii muzických umění. Po té absolvoval roční stáž v Amsterdamu a účastnil se mistrovských kurzů ve Velké Británii na University of Leeds. Na pozici prvního trumpetisty působil ve Filharmonii Bohuslava Martinů ve Zlíně, v Moravském divadle Olomouc a posléze v orchestru Městského divadla Brno. Je rovněž zakladatelem a členem žesťového souboru Brass6. Spolupracoval s mnoha významnými tuzemskými i zahraničními hudebními soubory. V současné době se věnuje zejména B-Side Bandu. Je ředitelem produkční, reklamní a hudební agentury BUJO ART Production, producentem projektu Leonard Berstein: MASS, organizátorem festivalů Moravia Music Fest, Čarodějáles a dalších. Rovněž je spoluprovozovatelem prestižního hudebního klubu Metro Music Bar v Brně.

Lukáš Koudelka

trubka

Více

Absolvoval ZŠ v Nýrsku, Gymnázium Jaroslava Vrchlického v Klatovech a Konzervatoř Jaroslava Ježka v Praze. Na trubku začal hrát ve třinácti letech v ZUŠ Nýrsko. Jeho učitelem byl nejprve vojenský  tubista Karel Kašpar a později trumpetista Zdeněk Zahálka. V Čechách  působí jako lídr většiny profesionálních big bandů –.( Big Band Felixe Slováčka,  B Side Band BBČRo, Rozhlasový orchestr Gustava Broma, Bohemia Big Band, TOP Band, Marc Reift Orchestra , Prague Brassivo, St. Blaise Big Band aj.) V roce 2005 byl zástupcem ČR v EBU – European Youth Jazz Orchestra. Je členem orchestru  operety a muzikálu  Divadla J. K. Tyla v Plzni a Hudebního divadla Karlín. Patří k vyhledávaným studiovým hráčům.

František Adamík

trubka

Více

Od raného dětství hraje na trubku, své umění zdokonalil v průběhu studia na Konzervatoři Ostrava. Více než 20 let je stálým členem orchestru Janáčkovy Filharmonie Ostrava. Libuje si jak v bigbandech, tak v menších hudebních uskupeních. Hrál například v legendární kapele Bluetrain jazz quintet. Hostoval na vystoupeních Diany Ross, dlouhá léta hrál na  zaoceánských lodích a jakožto přední trumpetista koncertoval již na třech kontinentech – Evropa, Asie, Amerika. Rovněž je vyhledávaným studiovým hráčem.

Jiří Kalousek

kytary, vocal

Více

Narodil se na Apríla roku 1986 a v B-Side Bandu je tak nejmladším členem. V jedenácti letech začal hrát na kytaru a ta se pak stala doslova jeho součástí. Deset let se úspěšně učil sám, své vzdělání si prohloubil na Konzervatoři Jaroslava Ježka v Praze. Aktivně veřejně koncertuje od svých 17-ti let nejprve v pop-rockových, později i funk, fusion, jazzových kapelách či projektech. Tři roky působil jako lektor kytary v Praze. Kromě B-Side Bandu je členem kapely nového projektu Dušana Vitázka a frontmanem pražské formace Prague Connection, JK Trio, JK Black Project a dalších.

Tomáš „Vunderle“ Koudelka

basa, kontrabas, vocal

Více

V dětství hrával na kytaru, brzy ho však okouzlil zvuk basové linky. Jako absolutní samouk se vypracoval mezi přední hráče na basu, které se věnuje již 16 let. Při objevování možností svého nástroje se drží hesla „nic není nemožné“ a za své guru považuje Pina Paladina a Tonyho Levina. Je zakládajícím členem B-Side Bandu. Mimo to spolupracuje s mnoha dalšími umělci, např. s Vlastou Redlem.

Petr Ptáček

bicí

Více

Studoval bicí na Zuš Zlín Jižní svahy (p.uč. Karel Dvorský), Konzervatoři Jaroslava Ježka (prof. Jan Žižka) a Konzervatoři P.J. Vejvanovského v Kroměříži (prof. Tomáš Fábry). Pokračoval konzultacemi u Kamila Slezáka (Robert Balcar Trio) a Douga Yowella (Suzanne Vega). Kromě B-Side bandu spolupracoval například s kapelami Bohouš Josef & Burma J, November 2nd, Matěj Morávek Trio, Fresh Minute, Avion Big Band, Jiří Kalousek Trio, Slovácké divadlo Uherské Hradiště, Dušan Vitázek a aktuálně ho můžete vidět za bicí soupravou v nastudování Bernsteinovy mše.

Petr „Rybíz“ Toman

perkuse, vocal

Více

Od mala zkouší zpívat a hrát. V roce 1989 založil svou první autorskou, akustickou kapelu, se kterou se úspěšně účastnil folkových festivalů Porta. V roce 1992 vzal místo ve funkové kapele Synergy, ze které se později po jeho odchodu zformovala Gulo Čar. Od roku 1998 je členem drum’n’bass projektu Radium.nfo, se kterým vystupoval na klubové i festivalové scéně a vydal CD Released tracks. V roce 2006 produkoval a vystupoval s akustickým projektem SUNPLUGGED. Od roku 2007 souběžně doprovázel v její kapele 999 zpěvačku Ivu Marešovou a jako spoluautor vydal s 999 CD Na křídlech koní. Je také autorem textů k písním pro Ilonu Csákovou, Vojtu Dyka, Moniku Bagárovou a další. Od roku 2008 je členem B-Side Bandu. Se svými autorskými texty je rovněž hostem v projektech Divergent Connections orchestra a PQ saxofonisty Pavla Zlámala.

Petr Hnětkovský

trombon

Více

Od dětství se věnuje hře na žesťové nástroje a tak již v brzkém věku nastoupil na Vojenskou hudební školu Víta Nejedlého v Roudnici nad Labem (1984 – 1988). Poté jeho kroky vedly do Brna, kde vystudoval Konzervatoř Brno. Od roku 1988 je členem Posádkové hudby Brno. V roce 1996 se stal trvalým členem Orchestru Gustava Broma, kde působí dodnes. Armádní hudební složce však zůstává věrný a proto v roce 2004 je navíc členem Vojenské hudby Olomouc.

Martin Henek

trombon

Více

Hru na trombon studoval na Konzervatoři Brno a následně na Janáčkově akademii múzických umění v Brně. S precizností sobě vlastní v kombinaci s intenzívním tréninkem se velmi rychle dostal mezi přední trombonisty. To dokazuje i Absolutní vítězství v Mezinárodní interpretační žesťové soutěži v roce 2005 v Brně a postup do semifinále v rámci Pražského jara. Kromě B-Side Bandu působí také jako první trombonista v orchestru Městského divadla Brno, barytonista souboru Gloria, který je považovaný za jeden z nejlepších dechových uskupení u nás a také hostuje ve Zlínské Filharmonii. Jako sólista pravidelně vystupuje s Olomouckou filharmonií a v Moravském komorním orchestru.