B-Side Band

Kdo je těch skvělých 18?

Začátky profesionálního brněnského big bandu B-Side Band bandleadera Josefa Buchty se datují rokem 2006. 18ti špičkovým hráčům se podařil překvapivý až téměř převratný vpád na českou hudební scénu. Jejich úspěchy provází mnoho premiér od znovuobnovení Jazzové mše a světové premiéry Brněnské suity legendárního „bromovce“ Jaromíra Hniličky přes fenomenální spojení s vyhledávaným a obdivovaným zpěvákem Vojtěchem Dykem, přes světově proslulý vokální ansámbl New York Voices až po unikátní projekt s držitelem Grammy americkým zpěvákem Kurtem Ellingem.

Přečíst vše

Josef Buchta

bandleader, trubka

Více

Zakladatel, bandleader a trumpetista B-Side Bandu. Hru na trubku studoval na Konzervatoři Brno a posléze na Janáčkově akademii muzických umění. Po té absolvoval roční stáž v Amsterdamu a účastnil se mistrovských kurzů ve Velké Británii na University of Leeds. Na pozici prvního trumpetisty působil ve Filharmonii Bohuslava Martinů ve Zlíně, v Moravském divadle Olomouc a posléze v orchestru Městského divadla Brno. Je rovněž zakladatelem a členem žesťového souboru Brass6. Spolupracoval s mnoha významnými tuzemskými i zahraničními hudebními soubory. V současné době se věnuje zejména B-Side Bandu. Je ředitelem produkční, reklamní a hudební agentury BUJO ART Production, producentem projektu Leonard Berstein: MASS, organizátorem festivalů Moravia Music Fest, Čarodějáles a dalších. Rovněž je spoluprovozovatelem prestižního hudebního klubu Metro Music Bar v Brně.

Michal Žáček

solo saxofon

Více

Je hráč na soprán saxofon, flétnu a další dechové nástroje. Na Janáčkově konzervatoři v Ostravě studoval hru na příčnou flétnu. Na saxofon je absolutní samouk. Pravidelně vystupuje a nahrává s předními zpěváky, interprety a skupinami, například Peter Lipa, Jana Kirschner, BUTY, Jaromír Nohavica, NoName, Vašo Patejdl, Victor Bailey , Ashley Slater a mnoho dalších . Nyní hraje s Richardem Mullerem, Petrem Lipou, Vlastou Redlem, TUTU Borise Urbánka a dalšími. Nahrál soje první sólové album, na kterém kromě Vojtěcha Dyka, učinkuje i Tonya Graves, Ashley Slater a Dave Weckl.

Lukáš Koudelka

trubka

Více

Absolvoval ZŠ v Nýrsku, Gymnázium Jaroslava Vrchlického v Klatovech a Konzervatoř Jaroslava Ježka v Praze. Na trubku začal hrát ve třinácti letech v ZUŠ Nýrsko. Jeho učitelem byl nejprve vojenský  tubista Karel Kašpar a později trumpetista Zdeněk Zahálka. V Čechách  působí jako lídr většiny profesionálních big bandů –.( Big Band Felixe Slováčka,  B Side Band BBČRo, Rozhlasový orchestr Gustava Broma, Bohemia Big Band, TOP Band, Marc Reift Orchestra , Prague Brassivo, St. Blaise Big Band aj.) V roce 2005 byl zástupcem ČR v EBU – European Youth Jazz Orchestra. Je členem orchestru  operety a muzikálu  Divadla J. K. Tyla v Plzni a Hudebního divadla Karlín. Patří k vyhledávaným studiovým hráčům.

František Adamík

trubka

Více

Od raného dětství hraje na trubku, své umění zdokonalil v průběhu studia na Konzervatoři Ostrava. Více než 20 let je stálým členem orchestru Janáčkovy Filharmonie Ostrava. Libuje si jak v bigbandech, tak v menších hudebních uskupeních. Hrál například v legendární kapele Bluetrain jazz quintet. Hostoval na vystoupeních Diany Ross, dlouhá léta hrál na  zaoceánských lodích a jakožto přední trumpetista koncertoval již na třech kontinentech – Evropa, Asie, Amerika. Rovněž je vyhledávaným studiovým hráčem.

Boris Urbánek

piano

Více

Je pianista, skladatel, aranžér, učitel, zakladatel nespočet hudebních těles, organizátor, dramaturg a producent jazzového festivalu Jazz Open Ostrava. Hře na klavír se věnuje již od útlého dětství, v roce 1983 absolvoval ostravskou Státní Konzervatoř. Od roku 1992 dodnes učí jazzový klavír a improvizaci na Letní jazzové dílně Karla Velebného. Je autorem hudby k filmu „7 dní hříchů“, mnoha divadelním či rozhlasovým hrám, televizním pořadům, je autorem muzikálů na ledě “Mrazík” či “Romeo a Julie”. Spolupracoval s mnoha zpěváky, zpěvačkami, orchestry a sólisty – Karel Gott, Peter Lipa, Věra Špinarová, J.A.R., Leona Machálková, Richard Muller, Janek Ledecký, Josef Bohouš, Wabi Daněk, kapela Fleret, Rudy Horvát, Milan Tesař, kapela Limetal, Tonya Graves, Ashley Slater, Heidi, Renata Drossler, Emil Viklický, Martin Kratochvíl, Michal Žáček, Ivan Myslikovjan, Janáčkova Filharmonie Ostrava, Harry Watters a William Grimes (USA) a mnoho dalších. Jazzovou tvorbu prezentoval se svými kapelami ve Španělsku, Maroku, Mexiku, Německu, Řecku, Arménii, Polsku, Itálii, Rakousku, Dánsku, Finsku, Slovensku, na Maltě nebo také v Nimes, Paříži a New Yorku. V roce 2012 založil vlastní vydavatelství – Paradise Music. Od roku 2011 se autorsky i jako klavírista podílí na repertoáru B-Side Bandu a Vojtěcha Dyka a v březnu 2017 se stává členem B-Side Bandu.

Jiří Kalousek

kytary, vocal

Více

Narodil se na Apríla roku 1986 a v B-Side Bandu je tak nejmladším členem. V jedenácti letech začal hrát na kytaru a ta se pak stala doslova jeho součástí. Deset let se úspěšně učil sám, své vzdělání si prohloubil na Konzervatoři Jaroslava Ježka v Praze. Aktivně veřejně koncertuje od svých 17-ti let nejprve v pop-rockových, později i funk, fusion, jazzových kapelách či projektech. Tři roky působil jako lektor kytary v Praze. Kromě B-Side Bandu je členem kapely nového projektu Dušana Vitázka a frontmanem pražské formace Prague Connection, JK Trio, JK Black Project a dalších.

Tomáš „Vunderle“ Koudelka

basa, kontrabas, vocal

Více

V dětství hrával na kytaru, brzy ho však okouzlil zvuk basové linky. Jako absolutní samouk se vypracoval mezi přední hráče na basu, které se věnuje již 16 let. Při objevování možností svého nástroje se drží hesla „nic není nemožné“ a za své guru považuje Pina Paladina a Tonyho Levina. Je zakládajícím členem B-Side Bandu. Mimo to spolupracuje s mnoha dalšími umělci, např. s Vlastou Redlem.

Petr Ptáček

bicí

Více

Studoval bicí na Zuš Zlín Jižní svahy (p.uč. Karel Dvorský), Konzervatoři Jaroslava Ježka (prof. Jan Žižka) a Konzervatoři P.J. Vejvanovského v Kroměříži (prof. Tomáš Fábry). Pokračoval konzultacemi u Kamila Slezáka (Robert Balcar Trio) a Douga Yowella (Suzanne Vega). Kromě B-Side bandu spolupracoval například s kapelami Bohouš Josef & Burma J, November 2nd, Matěj Morávek Trio, Fresh Minute, Avion Big Band, Jiří Kalousek Trio, Slovácké divadlo Uherské Hradiště, Dušan Vitázek a aktuálně ho můžete vidět za bicí soupravou v nastudování Bernsteinovy mše.

Petr „Rybíz“ Toman

perkuse, vocal

Více

Od mala zkouší zpívat a hrát. V roce 1989 založil svou první autorskou, akustickou kapelu, se kterou se úspěšně účastnil folkových festivalů Porta. V roce 1992 vzal místo ve funkové kapele Synergy, ze které se později po jeho odchodu zformovala Gulo Čar. Od roku 1998 je členem drum’n’bass projektu Radium.nfo, se kterým vystupoval na klubové i festivalové scéně a vydal CD Released tracks. V roce 2006 produkoval a vystupoval s akustickým projektem SUNPLUGGED. Od roku 2007 souběžně doprovázel v její kapele 999 zpěvačku Ivu Marešovou a jako spoluautor vydal s 999 CD Na křídlech koní. Je také autorem textů k písním pro Ilonu Csákovou, Vojtu Dyka, Moniku Bagárovou a další. Od roku 2008 je členem B-Side Bandu. Se svými autorskými texty je rovněž hostem v projektech Divergent Connections orchestra a PQ saxofonisty Pavla Zlámala.