B-Side Band

Kdo je těch skvělých 18?

B-Side Band bandleadera Josefa Buchty je jedním z nejvýraznějších hudebních těles na české scéně. Už od svého vzniku v roce 2006 se skupina výrazně prosadila nejen u nás, ale i v zahraničí. Jejich obnovená premiéra finální rozšířené verze Missy Jazz Jaromíra Hniličky, neotřelá spolupráce s nejrůznějšími umělci napříč českou hudební scénou i featuringy s mezinárodními hudebními hvězdami a držiteli Grammy, jako např. Kurt Elling, Judith Hill, New York Voices nebo The Puppini Sisters, dokazují, že B-Side Band patří mezi špičku svého žánru. Svojí schopností prolomit žánrové hranice a přinést bigbandovou hudbu na hlavní pódia největších mezinárodních festivalů, jako jsou Colours of Ostrava, Metronome nebo Rock for People, se jim podařilo získat uznání fanoušků i kritiky po celém světě. Kromě vyprodaných celorepublikových tour a velkých koncertů, vystoupil B-Side Band i na prestižních pódiích festivalu Smetanova Litomyšl, MHF Český Krumlov nebo MFF Karlovy Vary. 

Přečíst vše

Josef Buchta

bandleader, trubka

Více

Zakladatel, bandleader a trumpetista B-Side Bandu. Hru na trubku studoval na Konzervatoři Brno a posléze na Janáčkově akademii muzických umění. Po té absolvoval roční stáž v Amsterdamu a účastnil se mistrovských kurzů ve Velké Británii na University of Leeds. Na pozici prvního trumpetisty působil ve Filharmonii Bohuslava Martinů ve Zlíně, v Moravském divadle Olomouc a posléze v orchestru Městského divadla Brno. Je rovněž zakladatelem a členem žesťového souboru Brass6. Spolupracoval s mnoha významnými tuzemskými i zahraničními hudebními soubory. V současné době se věnuje zejména B-Side Bandu. Je ředitelem produkční, reklamní a hudební agentury BUJO ART Production, producentem projektu Leonard Berstein: MASS, organizátorem festivalů Moravia Music Fest, Čarodějáles a dalších. Rovněž je spoluprovozovatelem prestižního hudebního klubu Metro Music Bar v Brně.

Lukáš Koudelka

trubka

Více

Absolvoval ZŠ v Nýrsku, Gymnázium Jaroslava Vrchlického v Klatovech a Konzervatoř Jaroslava Ježka v Praze. Na trubku začal hrát ve třinácti letech v ZUŠ Nýrsko. Jeho učitelem byl nejprve vojenský  tubista Karel Kašpar a později trumpetista Zdeněk Zahálka. V Čechách  působí jako lídr většiny profesionálních big bandů –.( Big Band Felixe Slováčka,  B Side Band BBČRo, Rozhlasový orchestr Gustava Broma, Bohemia Big Band, TOP Band, Marc Reift Orchestra , Prague Brassivo, St. Blaise Big Band aj.) V roce 2005 byl zástupcem ČR v EBU – European Youth Jazz Orchestra. Je členem orchestru  operety a muzikálu  Divadla J. K. Tyla v Plzni a Hudebního divadla Karlín. Patří k vyhledávaným studiovým hráčům.

František Adamík

trubka

Více

Od raného dětství hraje na trubku, své umění zdokonalil v průběhu studia na Konzervatoři Ostrava. Více než 20 let je stálým členem orchestru Janáčkovy Filharmonie Ostrava. Libuje si jak v bigbandech, tak v menších hudebních uskupeních. Hrál například v legendární kapele Bluetrain jazz quintet. Hostoval na vystoupeních Diany Ross, dlouhá léta hrál na  zaoceánských lodích a jakožto přední trumpetista koncertoval již na třech kontinentech – Evropa, Asie, Amerika. Rovněž je vyhledávaným studiovým hráčem.

Jiří Kalousek

kytary, vocal

Více

Narodil se na Apríla roku 1986 a v B-Side Bandu je tak nejmladším členem. V jedenácti letech začal hrát na kytaru a ta se pak stala doslova jeho součástí. Deset let se úspěšně učil sám, své vzdělání si prohloubil na Konzervatoři Jaroslava Ježka v Praze. Aktivně veřejně koncertuje od svých 17-ti let nejprve v pop-rockových, později i funk, fusion, jazzových kapelách či projektech. Tři roky působil jako lektor kytary v Praze. Kromě B-Side Bandu je členem kapely nového projektu Dušana Vitázka a frontmanem pražské formace Prague Connection, JK Trio, JK Black Project a dalších.

Tomáš „Vunderle“ Koudelka

basa, kontrabas, vocal

Více

V dětství hrával na kytaru, brzy ho však okouzlil zvuk basové linky. Jako absolutní samouk se vypracoval mezi přední hráče na basu, které se věnuje již 16 let. Při objevování možností svého nástroje se drží hesla „nic není nemožné“ a za své guru považuje Pina Paladina a Tonyho Levina. Je zakládajícím členem B-Side Bandu. Mimo to spolupracuje s mnoha dalšími umělci, např. s Vlastou Redlem.

Petr Ptáček

bicí

Více

Studoval bicí na Zuš Zlín Jižní svahy (p.uč. Karel Dvorský), Konzervatoři Jaroslava Ježka (prof. Jan Žižka) a Konzervatoři P.J. Vejvanovského v Kroměříži (prof. Tomáš Fábry). Pokračoval konzultacemi u Kamila Slezáka (Robert Balcar Trio) a Douga Yowella (Suzanne Vega). Kromě B-Side bandu spolupracoval například s kapelami Bohouš Josef & Burma J, November 2nd, Matěj Morávek Trio, Fresh Minute, Avion Big Band, Jiří Kalousek Trio, Slovácké divadlo Uherské Hradiště, Dušan Vitázek a aktuálně ho můžete vidět za bicí soupravou v nastudování Bernsteinovy mše.

Petr „Rybíz“ Toman

perkuse, vocal

Více

Od mala zkouší zpívat a hrát. V roce 1989 založil svou první autorskou, akustickou kapelu, se kterou se úspěšně účastnil folkových festivalů Porta. V roce 1992 vzal místo ve funkové kapele Synergy, ze které se později po jeho odchodu zformovala Gulo Čar. Od roku 1998 je členem drum’n’bass projektu Radium.nfo, se kterým vystupoval na klubové i festivalové scéně a vydal CD Released tracks. V roce 2006 produkoval a vystupoval s akustickým projektem SUNPLUGGED. Od roku 2007 souběžně doprovázel v její kapele 999 zpěvačku Ivu Marešovou a jako spoluautor vydal s 999 CD Na křídlech koní. Je také autorem textů k písním pro Ilonu Csákovou, Vojtu Dyka, Moniku Bagárovou a další. Od roku 2008 je členem B-Side Bandu. Se svými autorskými texty je rovněž hostem v projektech Divergent Connections orchestra a PQ saxofonisty Pavla Zlámala.

Petr Hnětkovský

trombon

Více

Od dětství se věnuje hře na žesťové nástroje a tak již v brzkém věku nastoupil na Vojenskou hudební školu Víta Nejedlého v Roudnici nad Labem (1984 – 1988). Poté jeho kroky vedly do Brna, kde vystudoval Konzervatoř Brno. Od roku 1988 je členem Posádkové hudby Brno. V roce 1996 se stal trvalým členem Orchestru Gustava Broma, kde působí dodnes. Armádní hudební složce však zůstává věrný a proto v roce 2004 je navíc členem Vojenské hudby Olomouc.

Martin Henek

trombon

Více

Hru na trombon studoval na Konzervatoři Brno a následně na Janáčkově akademii múzických umění v Brně. S precizností sobě vlastní v kombinaci s intenzívním tréninkem se velmi rychle dostal mezi přední trombonisty. To dokazuje i Absolutní vítězství v Mezinárodní interpretační žesťové soutěži v roce 2005 v Brně a postup do semifinále v rámci Pražského jara. Kromě B-Side Bandu působí také jako první trombonista v orchestru Městského divadla Brno, barytonista souboru Gloria, který je považovaný za jeden z nejlepších dechových uskupení u nás a také hostuje ve Zlínské Filharmonii. Jako sólista pravidelně vystupuje s Olomouckou filharmonií a v Moravském komorním orchestru.

Pavel Semek

trombon

Více

Během let 1996 – 2006 se vyučil trombonistou. Umožnila mu to brněnská konzervatoř a Janáčkova akademie múzických umění. Během studií byl angažován v orchestru opery Národního divadla Brno a v orchestru Městského divadla Brno. Pod taktovkou svých profesorů úspěšně reprezentoval JAMU v semifinéle Pražského jara. Po studiích jeho cesty směřovaly na dráhu učitelskou. Učí hru na dechové nástroje žesťové a klavír. Jako hudebník na volné noze se tak může více  věnovat i jiným činnostem než jazzové hudbě, která je jeho srdci nejblíže, tedy také sportu. Od roku 2010 pravidelně nastupuje v amatérské hokejové lize.

Pavel Debef

bastrombon

Více

Rodák z Kopřivnice získal své hudební vzdělání na ZUŠ Příbor, poté nastoupil na Janáčkovu konzervatoř v Ostravě, vystudoval Janáčkovu akademii múzických umění v Brně u prof. Jaroslava Kummera a je doktor trombónu. Od 2007 je zaměstnán ve Filharmonii Brno a od 2012 přibral navíc angažmá v orchestru Městského divadla Brno. V témže roce začal pedagogicky působit na Ostravské Univerzitě. Krom hudby všech žánrů se věnuje zejména koloběhu a rád by jej propagoval všude ve světě! Na koloběžce projel přes 20 zemí a nejnižší teplota ve které kdy jel byla -19,9 °C (1.3.2018). Pokud nejede na koloběžce, sedí ve vlaku a to tak často, že by mu ČD mohly věnovat celý vagón. Navštívil pět kontinentů a ano, cestování je pro něj největší životní vášní!

Lubor Pokluda

baryton saxofon

Více

Vystudoval hru na klarinet na brněnské konzervatoři (1994) a JAMU (1998). Posléze se začal věnovat také hře na saxofon, zejména barytonový a basový. Kromě B-Side Bandu působí v několika dalších hudebních uskupeních širokého žánrového záběru: soubor soudobé komorní hudby a opery Ensemble Opera Diversa, saxofonové kvarteto Bohemia (hostující člen), jazzové sexteto MulliGang, klezmerová kapela KlezMehrin. Od roku 2006 je členem orchestru Městského divadla Brno.

Petri Herzanen

altsaxofon

Více

Vystudoval FAVU VUT v Brně obor video-multimedia-performance. Hráč na altsaxofon, jenž  svým vřelým tónem a pudovou hrou obohatil řadu projektů  naší hudební scény (Synergy, Radium.nfo, GuloČar, Showstation a mnoho dalších). Jeho snem je hrát dlouhý tón. S současné době působí v brněnském B-Side Bandu. 

Antonín Mühlhansl

saxofon, klarinet

Více

Svým osobitým hudebním projevem, žánrovým přesahem, multiinstrumentální a interpretační výbavou představuje typ univerzálního hráče s akcentem na využití saxofonu jako klasického koncertního nástroje v oblasti artificiální hudby. Studoval hru na klarinet na Státní konzervatoři v Brně a JAMU, hru na saxofon na Ostravské univerzitě. Hře na saxofon se věnuje od roku 1994. Působil v Orchestru Gustava Broma a Orchestru Karla Vlacha, Big Bandu Radio Brno aj. Od roku 2006 uplatňuje své zkušenosti jako člen orchestru Městského divadla Brno. Členství v Saxofonovém kvartetu Bohemia (od 2003 jako hráč na altový saxofon) se stalo jen přirozenou gradací jeho uměleckých ambicí, potřeby komorního projevu a profesionálního ukotvení v rámci klasického pojetí saxofonové hry. S klavíristkou Dagmar Mühlhanslovou tvoří koncertní duo, které se soustředí na interpretaci české a klasické světové saxofonové literatury. Od roku 2013 je pedagogem hlavního oboru hra na saxofon na konzervatoři P. J. Vejvanovského Kroměříž.

Petr Kovařík

saxofon, flétny

Více

Absolvoval gymnázium v Uherském Hradišti a anglistiku a muzikologii na FF MU v Brně a University College Cork. Pochází z hudební rodiny a od mládí se věnuje řadě hudebních žánrů, především pak jazzu. Absolvoval 2 cykly v Lidové škole umění na příčnou flétnu a jeden rok jazzového piana u Paula O´Donnela v Irsku. Jeho multiinstrumentální dovednosti zahrnují hru na flétnu/klarinet/saxofony, kontrabas/baskytary, kytary, klavír/klávesy. Skládá hudbu k divadelním představením a aranžuje. Spolupracoval mj. s Vilémem Spilkou, AG Flekem, Orchestrem Městského Divadla Brno, L. Kerndlem, Z. Lapčíkovou a mnoha dalšími.  Vedle činnosti na poli hudebním se zabývá také překladatelskou činností a ovládá celkem čtyři světové jazyky.

Pavel Zlámal

klarinety, saxofony

Více

Absolvent oboru klarinet na JAMU v Brně, interpret, improvizátor, skladatel, činný v oblasti klasické i soudobé vážné hudby, jazzu, freejazzu, avantgardní i experimentální tvorby, též na scéně volné improvizace. Prošel angažmá v orchestru Městského divadla či Národního divadla v Brně, spolupracuje mj. s Brno Contemporary Orchestra, Pražským improvizačním orchestrem i Filharmonií Brno. Mimo sólového vystupování vede několik autorských projektů (Next Phase, Divergent Connections Orchestra, Pavel Zlámal & PQ, Heterofón) je členem dalších brněnských formací (B-Side Band, The 6 Fireballs a Gone Hepsville). Svou improvizační orientaci rozpracoval též v doktorském studiu na JAMU, kde nyní působí jako pedagog. www.pavelzlamal.com

Michal Cálik

trubka

Více

Rodák ze slovenské Žiliny, kde studoval na ZUŠ Ladislava Árvaya a žilinském Konzervatoriu. Je zároveň absolventem Janáčkovy akademie muzických umění v Brně se získaným akademickým titulem MgA. – obor: Katedra Jazzové Interpretace (trubka) v třídě Juraje Bartoše a Jana Přibila. Spolupracoval či dále spolupracuje s Tibor Feledi Kairos Quintet, Juraj Griglák and Company, Peter Adamov, Dávid Hodek, Eugen Vyzvári, Radovan Tariška Radio band, Peter Lipa, Anita Soull, Rozhlasový orchester Gustava Broma, Bratislava Hot Serenaders, Concept Art Orchestra, Valér Miko Trio, B Side Band a mnoho dalších. Jako frontman působí od roku 2016 v The Dudes Of Ellington, jejich vystoupení písní z počátku 40. let obohacuje převážně soukromé večírky, plesy a spolupracujeme s taneční komunitou Swing Wings.

Máte zájem o koncert?

    Vše o B-Side Bandu

    B-Side Band bandleadera Josefa Buchty je jedním z nejvýraznějších hudebních těles na české scéně. Už od svého vzniku v roce 2006 se skupina výrazně prosadila nejen u nás, ale i v zahraničí. Jejich obnovená premiéra finální rozšířené verze Missy Jazz Jaromíra Hniličky, neotřelá spolupráce s nejrůznějšími umělci napříč českou hudební scénou i featuringy s mezinárodními hudebními hvězdami a držiteli Grammy, jako např. Kurt Elling, Judith Hill, New York Voices nebo The Puppini Sisters, dokazují, že B-Side Band patří mezi špičku svého žánru. Svojí schopností prolomit žánrové hranice a přinést bigbandovou hudbu na hlavní pódia největších mezinárodních festivalů, jako jsou Colours of Ostrava, Metronome nebo Rock for People, se jim podařilo získat uznání fanoušků i kritiky po celém světě. Kromě vyprodaných celorepublikových tour a velkých koncertů, vystoupil B-Side Band i na prestižních pódiích festivalu Smetanova Litomyšl, MHF Český Krumlov nebo MFF Karlovy Vary.