BSB Projekty

S kým spolupracujeme?

B-Side Bandu se podařilo za velmi krátkou dobu získat renomé, které láká ke spolupráci mnohé tuzemské i zahraniční sólisty. Vedle stálé spolupráce s Vojtěchem Dykem a Michalem Žáčkem tak můžeme z česko-slovenské hudební scény jmenovat Radovana Tarišku, zpěváky Matěje Rupperta, Dana Bártu, Terezu Černochovou, Romana Dragouna, Romana Holýho, Jirku Macháčka, Jana Smigmatora, Dashu a další nepřehlédnutelné osobnosti.

B-Side Band je často zván ke spolupráci k významným nadnárodním projektům (Jaromír Hnilička 80, slavnostní koncert k příležitosti výročí 800 let Thomaskirche v Lipsku atd.) a tvoří základ mnoha exkluzívních projektů…

Vojtěch Dyk
CZ

Vojtěch Dyk

stálé spojení s B-Side Bandem, koncerty, tour

Více

Jedinečné spojení B-Side Bandu se zpěvákem, hercem a performerem Vojtěchem Dykem je momentálně jedním z nejžádanějších a nejsledovanějších projektů současné české kulturní scény. Společně absolvovali již 6 úspěšných turné s plně vyprodanými koncerty i ve mnohatisícových halách

Více na vojtechdyktour.cz nebo FB profilu @VojtechDykBSideBand

Leonard Bernstein: MASS
CZ

Leonard Bernstein: MASS

premiéra 2016

Více

Legendární scénická MŠE (MASS) Leonarda Bernsteina v českém nastudování s Vojtěchem Dykem v hlavní roli Celebranta, které získalo velmi pozitivní ohlasy po celém světě.

Představení je něco mezi obřadem, koncertem a divadlem. Mše v různých hudebních stylech bravurně osciluje mezi klasikou, rockem, jazzem a muzikálem. Patří k vrcholným dílům Leonarda Bernsteina vedle West Side Story a Chichesterských žalmů a je vnímána jako součást toho nejlepšího, co ve 20. století v klasické hudbě vzniklo.  

Více na bernsteinmass.cz 

Kurt Elling
USA

Kurt Elling

2013 – Turné & Festival

Více

Superstar světového jazzu, držitel ocenění Grammy, který je kritikami považován za nejlepšího jazzového zpěváka na světě. Elling označil Vojtěcha Dyka za jednoho z nejtalentovanějších zpěváků současné generace. B-Side Band pro něj byl dle jeho slov obrovským překvapením, že se v České republice nachází tak skvělý big band. Společně absolvovali velice úspěšné a plně vyprodané tour po ČR a koncert ve slavném vídeňském jazzovém klubu Porgy&Bess. Nahrávky s Ellingem jsou na albu B-Side Band: 10 let a další koncertní spolupráce je v plánu.

New York Voices
USA

New York Voices

2014 - Koncert & Festival

Více

Jedno z nejznámějších vokálních těles na světě. Držitelé ocenění Grammy s téměř 30ti letou tradicí jsou známí dokonalým propojením svých hlasù, inspirujícími aranžmá a nevyrovnatelnou barvu hlasů. Jejich „chameleonní“ muzikálnost jim dovoluje uceleně proplouvat mezi žánry. Základem jejich skladeb je jazz, R&B, ale i klasická a populární hudba.

The Puppini Sisters
UK

The Puppini Sisters

od roku 2016 - Koncerty, tour & Festivaly

Více

Britské vokální trio The Puppini Sisters známé například ze spolupráce s Michaelem Bubblém. Úspěšnost společných koncertů v roce 2016 a absolutní obdiv tohoto okouzlujícího dámského tria směrem k B-Side Bandeu vyústilo v další koncerty v roce 2017 a to včetně dvou koncertů na MHF Smetanova Litomyšl, které byly vyprodané během několika hodin. V jednání je vydání společné desky a evropské turné.

Máte zájem o koncert?

  1. *
  2. *