Projekty

Jazzová mše
Úspěšný a nadnárodně uznávaný hudební počin brněnského nestora jazzu Jaromíra Hniličky, který letos oslavil jubileum 80 let, je z iniciativy Josefa Buchty, bandleadera B Side Bandu, ve své rozšířené podobě z roku 2008 (premiéra původní úpravy v roce 1969) velmi populárním a opakovaně vyhledávaným dílem. Projekt čítá přes 80 umělců z prestižních hudebních těles, jehož základ tvoří právě B Side Band. Pravidelně na Jazzové mši spolupracují členové Filharmonie Brno (komorní orchestr) a smíšený pěvecký sbor Ars Brunensis Chorus. Autor Jaromír Hnilička je až doposud bezvýhradně interpretem sólového partu trubky. Jednotlivé části mše jsou provázány verši, které byly v minulých letech sdělovány publiku ústy legendárního herce Ladislava Lakomého. Poslání jedinečného hudebního díla začíná současně ve své nové verzi expandovat do zahraničí.
 
 
 
 
B Side band jen pro vás
Hledáte oživení pro svůj firemní večírek nebo ples? Pořádáte městské slavnosti nebo jinou významnou událost, kde byste rádi podpořili slavnostní atmosféru výtečným hudebním zážitkem? Pak je B Side Band právě to, co hledáte. A je pouze na Vás, jaký repertoár a sólové interprety si vyberete. V našem repertoáru jsou vedle jazzových skladeb swingová aranžmá světových rockových hitů a netradiční aranžmá populárních songů.
 
Spolupracujeme s předními interprety. Momentálně můžete nejčastěji spatřit v maximálně vyprodaných sálech po boku B Side Bandu zpěváka Vojtěcha Dyka. Našimi častými pěveckými hosty jsou Matěj Ruppert, Tereza Černochová, Dan Bárta a Roman Dragoun. Ze sekce dechových nástrojů se na našich koncertech pravidelně objevují Michal Žáček (saxofon), Juraj Bartoš (trubka) a Radovan Tariška (saxofon). Dle Vašeho přání je možné na vystoupení jednotlivé hosty kombinovat.