VOJTĚCH DYK & B-SIDE BAND – vánoční tour s exkluzívním hostem KURTEM ELLINGEM

Po úspěšném Komerční banka Open Air Tour, které vyvrcholilo koncertem v rámci MFF Karlovy Vary, se zpěvák VOJTĚCH DYK s brněnským orchestrem B-Side Band pod vedením bandleadera Josefa Buchty připravuje na druhou část KOMERČNÍ BANKA CHRISTMAS TOUR 2013. Hostem bude superstar světového jazzu, držitel Grammy a muž považovaný za jednoho z nejlepších jazzových zpěváků současnosti – KURT ELLING.

 

Komerční banka Christmas Tour 2013  zahrnuje čtyři velké mimořádné koncerty v Brně, Praze a Vídni.

 

4. 12. BRNO / 5. 12.  / 6. 12. PRAHA / 7. 12 VÍDEŇ

 

Dramaturgie Komerční banka Christmas Tour naváže na program úspěšného turné z roku 2012 i letošní letní tour., ale samozřejmě bere v potaz i účast slavného hosta.  „Můžu prozradit, že budeme hrát hodně autorských skladeb. Určitě zazní Largo ze symfonie č.9. zvané též ,,Novosvětská“ Antonína Dvořáka v jazzovém aranžmá Borise Urbánka, kde se Vojta představí také jako dirigent a společně se saxofonistou Michalem Žáčkem předvedou, jak se dá tato krásná a velmi známá skladba nově uchopit. Kurt Elling s námi zazpívá celkem pět skladeb a jedna z toho bude společný duet s Vojtou. Je toho nového hodně a opravdu je se na co těšit,“ říká bandleader B-Side Bandu Josef Buchta.

„Program zimní části tour bude koncipován zcela nově. Vzhledem k tomu, že Kurt Elling je v současnosti považován za nejlepšího jazzového zpěváka na světě, budou skladby, které s námi bude zpívat, ve stylu, který je mu nejblíž. To napovídá tomu, že i náš play list s Vojtou bude tentokrát jazzově čistší. Světelná show respektive celá stage bude decentnější než v letní části tour. Více si budeme hrát s náladami. Naší snahou je dát všem divákům nový zážitek, než na jaký byli od nás zvyklí. Věříme, že to lidé ocení a bude se jim to líbit,“ dodává Josef Buchta.

Přípravy začaly již v červenci, kdy Vojtěch Dyk s Kurtem Ellingem fotili v Amsterodamu plakát k turné. O svých prvních dojmech Vojtěch Dyk říká:

 První dojmy? Upřímně, přiletěl jsem do amsterdamského hotelu Americano, kde jsme se fotili, s teplotou a antibiotiky, takže jsem vlastně naše seznámení moc nevnímal... Ale po pár chvilkách jsem si řekl, že ten chlap má v sobě dost velký kouzlo...Začal na mě působit  jako takový pozitivní mafián... S ležérním oblekem a naleštěnou botou...za každou naši nesmělou otázkou, padlo jeho chicagské sebevědomé ,,sure".  Bezproblémový chlapík, říkám si...Pak už jsem začal trochu vnímat, on si vypil kávu a odešel...Takže mi nezbývá než se těšit na to druhý prosincový setkání...Tentokrát muzikantský... A to bude pecka. Tím jsem si jist...

 

Momentálně se připravují nové aranže skladeb pro oba interprety. S nimi se pak kapela sejde týden před turné na společném soustředění.

Osobnost jako Kurt Elling má jistě  možnost si vybírat, s kým bude spolupracovat.  Proč se  tedy rozhodl pro V. Dyka a B-Side Band?

„Zdálo se mi to jako dobrý nápad! Víte, když jsem přemýšlel, s kým vystupovat, napadlo mě, že v České republice jsem zažil spoustu příjemných chvil...  Vojta je skvělý mladý muž  s úžasným hlasem. Tak proč ne? Je prosinec, tak se bavme!“  říká Kurt Elling.

 

Nebude vystoupení s takovou osobností  pro Vojtu Dyka trochu svazující?

Slovo svazující bych asi nepoužil... Spíše inspirující, kumulující nebo hravé a lákavé,“  je přesvědčen Vojta Dyk.

„Pro kapelu, ale i Vojtu je to obrovská výzva. Pracovali jsme na tom přes rok a povedlo se to. Ten fakt, že Kurt na naši nabídku kývnul, není samozřejmostí a svědčí to o tom, že i naše kvality mají svoje parametry,“  přiznává se Josef Buchta a dodává: „Považujeme to za velký úspěch a potvrzení, že to, co děláme, může mít úspěch i za hranicemi České republiky. To si každopádně ověříme při posledním koncertě ve Vídni. Není tajemstvím, že naším velkým cílem je zamířit na zahraniční pódia a tato spolupráce je velmi významným krokem ke splnění našeho snu.“

Bude v programu s ohledem na název Christmas Tour i nějaká vánoční citovka?

Myslím, že jakákoli skladba, zahrajete-li jí o Vánocích, je svým způsobem citovka. Ale ptáte-li se na koledy, tak ano, chtěli bychom i koledy...(-:,“ dodává Vojtěch Dyk.

Stejně jako u jarní části turné je generálním partnerem turné Komerční banka.

„Pro Komerční banku je důležitá především kvalita podporovaných projektů. Jsme proto rádi, že letní turné diváky v ničem nezklamalo a setkalo se s velkým zájmem. Věříme tak, že jeho pokračování, navíc v předvečer Vánoc, přinese opět jedinečné zážitky,“ uvedla Kateřina Šušáková, zástupkyně výkonného ředitele pro Marketing, Komunikaci a Business development Komerční banky. 

Více informací a podrobnosti na:

www.vojtechdyktour.cz

www.bsideband.cz

www.ticketstream.cz.

Česky